Як отримати 1кВт*г тепла за 2 копійки

iki7_9946

Одне з системних рішень для зменшення витрат на опаленні – використання активного утеплення Ecocolt з тепловими насосами та дво-/трьох- зонними лічильниками електроенергії.
Така системна комплектація дозволяє знизити вартість тепла до 2 копійок за 1 кВт*г тепла.

Системи Екокольт створені для споживання низькотемпературної енергії, що дозволяє досягти максимального коефіцієнту теплового перетворення (СОР) теплових насосів (ТН) – СОР=7 і навіть СОР=12!

Це значить, що за допомогою одного кіловата електричної енергії, спожитої з мережі або від альтернативного джерела енергії, ви зможете подати в будинок від 7 до 12 кіловат теплової енергії!

Тобто, отримувати десяток кіловат за ціною одного.

Але ще більші можливості дає використання нічного тарифу, адже системи Екокольт, повністю змінюючи теплову динаміку, надають вашому будинку велику теплову інертність – будинок дуже повільно охолоджується, зі швидкістю не більше 0,5 градусів на добу.
Це дозволяє опалювати будівлю лише в нічний години, коли тариф на електричну енергію складає всього 40% від денної вартості.

Порівняємо, скільки буде коштувати 1 кВт теплової енергії при опаленні газом і 1 кВтг теплової енергії, який подається в будинок з системою Ecocolt з тепловим насосом:

При спалюванні одного кубометру природного газу – отримується близько 9кВтг теплової енергії.
При сьогоднішній вартості газу 7,188грн/м.куб., один кіловат тепла буде коштувати 80 копійок. (запам’ятайте цю цифру)

Вартість електроенергії в будинках, обладнаних у встановленому порядку електричним опалювальним обладнанням (до 3600 кВтг/місяць / а більше вам не знадобиться) – 36,6 коп/кВтг.
При використанні нічного тарифу – 40% від 36.6 коп/кВтг: ~15коп/кВтг.

Так як тепловий насос перетворить кожний спожитий кіловат електричної енергії в 7-12 теплових кіловат, то вартість тепла, поданого у ваш будинок складатиме максимум 2 копійки за кіловат!!

iki7_9948222
* ТН – Тепловий насос, НТ – Нічний тариф

Економія відносно використання газу – в 40 раз!

Враховуючи існуючий зараз в Україні саботаж енергопостачаючих компаній та корупцію чиновників припустимо, що вам не вдалося оформити розрахунок на електроенергію по тарифу для будинків, обладнаних електричним опалювальним обладнанням, або не можливо вкластися в ліміт 3600 льготних кВтг/міс. і вам доводиться платити за електрику максимальний тариф 1,4 грн/кВтг.
Заборонити установити вам трьохзонний лічильних для використання нічного тарифу ніхто не може, а значить ви можете опалювати будинок вночі, по ціні 56 коп за електричний кіловат.

Тепловий насос при цьому видасть у ваш будинок тепловий кіловат по максимальній ціні 8 копійок.

Навіть при такому, доволі песимістичному розрахунку – це в 10 разів дешевше за опалення газом!

Цікавий ще один факт: згідно директиви EPBD — Eenergy performance building directive, прийнятої в 2010му році, з 2020 року всі нові будинки, побудовані в Європі, повинні будуть мати низьке енергоспоживання – менше 45 кВтг на квадратний метр в рік, а з 2018 року ці вимоги поширюються на всі нові публічні будівлі.

Екокольт, разом з використанням нічного тарифу, легко дозволяє споживати 5-15 кВтг електенергії на квадратний метр в рік, в будь якій старій бетонній, або цегляній будівлі і має прекрасний термін окупності.
Термін окупності по економії сплати за опалення складає від 3 до 12 років.

Окрема стаття економії витрат для новобудов – відсутність потреби в проведенні дорогих комунікацій та підключенні до газу.


Комплексний термін окупності, враховуючий збільшення комерційної вартості будівлі, збільшення міжремонтних інтервалів, поглинання вартості ремонту фасадів, заміни чи ремонтів систем опалення, які відпрацювали свій ресурс та інших факторів – дорівнює нулю.